הייטקסט - תקשורת טכנית ושיווקית

כל פתרונות התיעוד תחת גג אחד! 077-5574001

מתרגם לספרדית

ספרדית היא שפה עשירה, ובעלת מספר ניבים, וכמו כן קיימים הבדלים בין השפה המדוברת בספרד וזו המדוברת בדרום אמריקה. רק מתרגם אינטליגנטי ומקצועי לספרדית בעל השכלה מתאימה יודע לנסח טקסט רהוט ברמה גבוהה, במיוחד בתחומים ספציפיים כגון תרגום טכני או תרגום שיווקי.
כל המתרגמים העובדים בהייטקסט עברו סינון קפדני, ועונים על קריטריונים אלה.


אודות תרגום לספרדית

ספרדית משתייכת לקבוצת השפות הרומאניות, והיא השפה הרומאנית המדוברת ביותר. הספרדית מבוססת על מילים לטיניות, אולם בשונה משפות לטיניות אחרות היא מכילה גם השפעה רבה של השפה הערבית.


ישנם כמה דיאלקטים באזורים השונים בספרד ובאמריקה הלטינית. הניב של קסטיליה נחשב לדיאלקט הלאומי של ספרד. לספרדית ישנן מילים אשר להן משמעות שונה בארצות שונות. רוב דוברי השפה מצליחים לזהות את ההבדלים, אך דווקא הספרדים מתקשים לפעמים להבין מילים אשר בהן נהוג להשתמש באמריקה הלטינית. הבדלים אלו עשויים להיות קומיים למדי. לדוגמה, בספרד פירוש המילים coger, concha הוא "לקחת" ו"קונכייה", אך במספר מדינות דרום אמריקאיות יש למילים אלה משמעות גסה ושונה לחלוטין (הסלנג לקיום יחסי מין ולאיבר המין הנשי). המילה Pija היא מילת סלנג לאיבר המין הגברי בדרום אמריקה, אך בספרד משמעותה סנוב או אדם מתנשא.


בהייטקסט מבינים את החשיבות של הבדלים אלה. לכן יש לנו מתרגם לספרדית לכל אחד מהדיאלקטים העיקריים: מתרגם לספרדית של ספרד, וכן מתרגם לספרדית של דרום אמריקה.


על פי ההערכה, כ-420 מיליון איש דוברים ספרדית ברחבי העולם, מתוכם כ-330 מיליון דוברים את השפה מלידה. מספרים אלה ממקמים את השפה הספרדית במקום השלישי בעולם אחרי סינית ואנגלית מבחינת מספר הדוברים. הריכוזים הגדולים של דוברי ספרדית הם בספרד (כ-40 מיליון) ומדינות אמריקה הדרומית, אשר בהן מדוברת ספרדית בהגיה קצת שונה. גם בארצות הברית ישנה קהילה גדולה של דוברי ספרדית, המונה כ-20 מיליון איש.


מספרים אלה, וכן המספר הרב של הארצות שבהן הספרדית היא השפה הרישמית, יוצרים ביקוש רב גם לשירותי תרגום לספרדית וכן תרגום מספרדית, שאותם אנו מספקים במגוון תחומים הכוללים בין היתר תרגום טכני לספרדית, תרגום שיווקי לספרדית, וכן תירגום עסקי לספרדית. כמו כן אנו מתרגמים מספרדית לאנגלית, ומאנגלית לספרדית.


מתרגם לספרדית: הספרדית היא שפה עשירה במילים נרדפות ואופני ביטוי מקבילים, ומשום כך לא די בכך שמישהו דובר את השפה כשפת אם. כל מתרגם לספרדית העובד אצלנו הוא מתרגם לספרדית מקצועי, אקדמאי, מתמחה בתחומו ובעל יכולות ניסוח גבוהות במיוחד.